2013 m. vasario 1 d., penktadienis

Milano shopping tourMILANO – trumpas shopping tour


Viktorija Blazevic in MeleŠaltas, skubantis, pilkšvas, truputėli arogantiškas, truputėli širdingas. Ledinis kaip ir jo moterys. Devyni mėnesiai žiemos ir trys uodų ir uždusinančio karščio pragaro... Tai Milano, Italijos vienareikšmiška mados ir dizaino sostinė.
Esate „fashion victim“ medžiojančios paskutiniausią rankinės modelį, ar dirbantys kostiumuoti didmesčių „dandy“ beieškantys naujausių odinių mokasinų porą- Milanas yra skirtas jums. Ir butent dabar per kelias minutes bandysiu pabūti jūsų „personal shopper“ ir parodysiu svarbiausias ir idomiausias Milano shopping‘o vietas. 
Prašmatnių pasaulinio garso mados namų vardais firmuotų apdarų pradėsim ieškoti taip vadinamame mados „kvadrate“, italai jį vadina „il Quadrilattero“, tai įsivaizduojamas kvadratas, kuris rapresentuoja žymiausią miesto mados zoną. Kvadrato perimetras susideda iš via Montenapoleone, via Manzoni, via della Spiga ir corso Venezia. Šis kvadratas atsiskleidžia kaip stebuklingas gražiausių senojo miesto pastatų, dvelkiančių istorija, labirintas, kur suknelės, bateliai, papuošalai ir pačios parduotuvės pasakoja apie nepakartojamą mados akimirką, apie dabartinę madą, kuri keičiasi kaip ir viskas pasaulyje, bet kuri turi šaknis ir labai dažnai semiasi įkvėpimo praeities tradicijose.
Daugelis yra girdėjęs apie Milane esančią gatvę via Montenapoleone, kur viena paskui kitą seka BVLGARI, Luis Vuitton, Giorgio Armani, Ralph Laurent, Dior, Valentino parduotuvės, kurių vitrinose, kaip vedrodžiuose atsispindi kitoje gatvės pusėje išdėstytos Gucci, Versace, Mariela Burani, Yves Saint Laurent... Prieš einant toliau „mados kvadrato perimetru“ nepamirškime nusukti į via del Gesù, via Santo Spirito, via Sant‘Andrea, via Verri. Šios mažos, jaukios gatvytės priglobė Fendi, Moschino, Chanel, Gianfranco Ferre, Jil Sander ir dešimtys kitų vardinių vitrinų, kurios,lenktyniaudamos tarpusavy dėl gražiausio papuošimo priverčia užsisvajoti ir pasinerti į kiekvieną mados namų sezono istoriją. Žinoma koks shopping‘as gali būti be mažyčių itališkųjų „pausa caffe“. Via Montenapoleone būtinai paragaukite istorinės kafeterijos Cove torto Sacher interpretaciją ir su nauja energija galėsite traukti toliau.
Via Manzoni gatvėje rasite Patrizia Pepe, Paul Smith, Kenzo ir Frette – prabangūs namų apdarai, kurie atgaivins ir pakeis bet kurį vonios kambarį, miegamajį. Via della Spiga įsikųrė „animal prints“ gerbėjas Roberto Cavalli, Rocco Barocco, Dolce  & Gabbana, Tiffany & Co, kur galite apsimesti New York‘o Audrey Hupburn su juoda suknele ir raguoliais. (Beje per prieškalėdinius pardavimus lauke prie parduotuvės susidariusias klientu eiles vaišindavo karšta kava ir sviestiniais raguoliais... Gražu, ar ne?) Keliaujant corso Venezia prospektu galima „pasigydyti“ spalvų terapija Missoni namuose, pasislėpti po Borsalino legendinėmis kepurėmis, susirasti jaunatviškų drabužių LIU-JO, Pinko, sokti į džinsus Diesel ir taip nepastebimai patekti į piazza San Babila aikštę. O iš jos keliaujame į labiausiai lankomą Milano centro gatvę corso Vittorio Emanuele, kurioje pastebėsite minias žmoniu nešinu Max Mara, Max & Co, Zara, Gap, Banana Republic maišais.
Jei paklausite ar yra Milane vieta kur susijungia ir mada, ir dizainas, ir beauty, tai negalvodama sakyčiau, kad tai laRinascente, universalinė parduotuvė, gimusi 1877 ir pavadinta Rinascente (it. Atgimimas) 1917 paties Gabriele D‘Anunzio. Ši parduotuvė aprėpia moterų, vyrų, vaikų madą, odos galanteriją, aksesuarus namų interjerui, parfiumeriją, kur galima susirasti ir retesnių gamintojų produktų kaip M.A.C. kosmetika, arba Serge Lutens kvapai. Po ilgų pirkimų valandų siūlau pakilti iki septintojo Rinascente aukšto kur įsikūrė barai ir restoraniukai, jei neišalkote, vistiek verta atsigaivinti sulčių stikline, arba paskatinti apetitą gardžiu aperityvu parduotuvės terasoje, tiesiai priešais miesto perlą- Duomo - Santa Martia Nascente bažnyčios stogą. Nusileidžiam iš dangaus į žemę ir keliaujame į Galleria Vittorio Emanuele, nuostabus dengtas pasažas jungiantis Duomo bažnyčios aikštę ir istorinio teatro Teatro della Scala aikštes. Čia daugybė kavinių ir restoranų pavirto nuolatine Milaniečių susitikimo vieta. Čia randasi ir vienintelis Italijoje septyniu žvaigždučių viešbutis Town House Galleria ir be abejonės netrūksta mados parduotuvių – Louis Vuitton, Swarovski, Prada, Tods, yra ir knygynas, muzikos parduotuvė, pirštinių mylėtojų rojaus salelė Sermonetta.
 Tačiau galime pasukti ir mažiau uždraustais keliais, net nenutolant nuo centro. Keli miesto outlet‘ai,  arba lietuviškai tariant, išparduotuvės padės papildyti spintą rafinuotais drabužiais bei aksesuarais net krizes metu. Štai kelios strateginės vietos. Dmagazine nuo 1989 tai viena seniausių vietų kur visus metus karaliauja nuolaidos iki 55 procentų. Tikras ne tik Milaniečių rojus, bet ir klienčių iš viso pasaulio, beieškančių apdarų iš praėjusių kolekcijų Armani, Dior, Stella Mc Cartney ar Prada. Dar viena Dmagazine parduotuvė įsikurusi via Forcella 13, Tortona zonoje. Tai pirmynė drabužių pardavimo vieta prieš jų pervežimą į centrinę parduotuvę, beje užsiregistravusiems online taikoma antroji penkiu procentu nuolaida www.dmagazine.it.  Pirkiniams mažiesiems skirta Baby stock,zonoje Porta Romana via Maestri Campionesi 17, kur taikoma 50 procentų nuolaida vaikų Moschino, Kenzo, Biagotti, Timberland. Labai daugelio mylima išparduotuvė Diffusione Tessile, Galeria del corso 2, čia karaliauja Max Mara tinklo senos kolekcijos, Max Mara, Max & Co, I Blues, Marella, Marina Rinaldi, Persona www.diffusionetessile.it. Dar kitas svarbus punktas tai Il Salvagente, via Fratelli Bonzetti 16, čia jau virš dvidešimt metų prekiaujama Alberta Ferretti, Balenciaga, Chloe, Diane von Furstemberg, D&G ir kitų prestižinių vardų apdarais. www.salvagentemilano.it
Įtin inoringų  skonių turėtojams reikės aplankyti kelis vintage butikus, kurių Milane tikrai daug. Lipstic, corso Garibaldi 79 tai parduotuvės pavizdys, kur galima surasti aukštojo siuvimo drabužių net nuo pirmųjų XX amžiaus dešimtmečių iki  90-ųjų, čia sliapiasi  ir savo šeimininko laukia ne tik drabužiai bet ir akiniai, avalynė, diržai, bižiuterija. Nesitraukiant iš Brera rajono viena žymiausių vintažinių parduotuvių tai Cavalli & nastri, įsikurusi via Brera 2 jie prekiauja Moschino ir Burbery lagaminais, skryniomis, senaisiais lagaminais ir originaliais vyriškais kostiumais. Verta dėmesio ir L‘armadio di Laura  (it. Lauros spinta) via Voghera 25 gatvėje.  Lauros spintoje saugomi Armani, Chanel, Ferragamo, Valentino, Moschino, Yves Saint Laurent lobiai. Bet, mano manymu, labiausiai ekcentriška parduotuvė tai 10 Corso Como parduotuvė, nešiojanti identišką savo adreso pavadinimą, kurios savininkė tai Vogue Italia redaktorės sesuo Carla Sozzani, kuri savo butique pavertė ne tik prabangių drabužių parduotuve, bet ir meno kurinių, retų kvepalų ir kitų vienetinių aksesuarų egzempliorių namais. O jos caffe-ristorane aperityvo valandomis niekada netrūksta meno mylėtojų ragaujančių Negroni sbagliato-tikrą Milanietišką kokteilį.
P.S. Prisiminkite, kad Italijoje du kartus per metus vyksta SALDI – išpardavimai, jų prasidėjimo tiksli data priklauso nuo miesto. Milane jie prasideda žiemą – sausio pirmąją savaitę ir vasarą – liepos mėnesio pradžioje.
 Na, tuo ir pasibaigia mūsų shopping turas, net jei namo grįžti teks tuščiomis kišenėmis, užtad pilnais apdarų lagaminais, ir svarbiausia siela kupina emocijų, naujų vizijų, gerų prisiminimų, kurie šildys jus ilgus metus daug geriau net už rafinuočiausios kašemyro vilnos šalį.   

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą