2013 m. liepos 17 d., trečiadienis

gnocchi con zucchine gamberi in salsa di panna e zafferano


Labai mėgstu krevetes su cukinijomis, bet nesinori gaminti banalių, be abejo visada aktualių, pasta con gamberi e zucchine, tai sugalvojau suderinti su bulviniais gnocchi. 
Pirmiausia darysime padažą. 
Imsime dvi cukinijas, aš turėjau baby, mažutes, tai jas tiesiog plonai supjausčiau, jei turite didesnę cukiniją, perpjaukit per pusę ir išpjaukite minkštymo su sėmenimis dalį, nes mums nereikia per daug vandens. Supjaustame ir dedame į keptuvę su šaukštu aliejaus. 

 Nuo dvylikos pvz. krevečių nuimame kiautus ir nuplėšiame galvas, kurias kartu su kiautais apkepame nedideliame puode su trupučiu svogūno ir česnako skiltele. Tada įpilame baltojo vyno, leidžiame jam išgaruoti, įpilame kelis samčius vandens ir verdame, kol negausime aromatinio sultinio, bisque. 

Krevetes supjaustome per pusę ir  dedame į keptuvę su cukinijomis ir apkepame kelias minutes. Užpilame samčiu mūsų sultinio ir pasūdome. Šafrano miltelius ištirpiname šaukšte sultinio ir įmaišome į patiekalą. Pilame grietinėlės apie pusę stiklinės, galima ir daugiau, išmaišome ir paliekame troškintis, kad padažas pradėtų tirštėti ir visi ingridientų skoniai susipintų.

Bulvinius gnocchi darome iš virtų bulvių. Išvirtas dar karštas bulves nulupame ir suminkome,  minkydami pridedame miltų,, tai darome, kol bulvės nebelimpa prie rankų. Galite įmušti vieną kiaušinį pusei kilogramo bulvių, bet man asmeniškai patinka gnocchi puresnės konsistencijos, ne tokie lipnūs, todėl kiaušinio nededu. Taigi iškočiojame dešrelę iš šios tešlos, kaip darome varškėčius, tik mažesnius. supjaustome tą dešrelę į gabaliukus ir metame juos virti į pasūdytą verdantį vandenį. Kai pakils į paviršių juos nuimame ir dedame į keptuvę su padažu. Viską gerai išmaišome. Ir ragaujame.


buon appetito da Viktorija Mele 
1 komentaras:

  1. Esu vegetarė (bet valgau jūros gėrybes), tai gnocchi yra mano mėgstamiausias bulvinis patiekalas. O dabar dar atradau jūsų receptą, tai išvis seilės varva žiūrint į nuotraukas...būtinai pasidarysiu. Nors niekada nesu buvusi Italijoje, bet tikiuosi, kad tikrųjų gnocchi paragausiu šį rudenį, nes jau turim lėktuvų bilietus į Romą! Laukiu nesulaukiu kelionės! Ir tikro itališko maisto...

    AtsakytiPanaikinti