2013 m. balandžio 8 d., pirmadienis

torta cioccolatissima arba labai šokoladinis tortas
Mmmmmm... net nežinau, kaip pavadinti mano elgesį.. gastronominis mazochizmas tikriausiai, nes laikausi dietos, jau savaitę ir tai nėra lengva, valgau beveik viską, bet  riboju miltinius patiekalus, aliejų, cukrų.  Valgau mažiau. Manau, yra labai svarbu valgyti mažas porcijas ir dažniau, ir netingėti, nes žinoma yra daug lengviau pasiimti sausainį, nei nuimti odelę nuo kriaušės ar obuolio... Bet tikiuosi per metus sugebėsiu grįžti į tokį kūną, kurį turėjau iki ''apsivaikėjimo'' . Bet, žinoma, tragedijos jokios nėra, anksčiau, ar vėliau pasiseks. Šiandien gavau dovaną, tokią nuostabią brošiūrą apie vieną pagrindinių moters garderobo MUST , ar moteris plona it šiaudelis, ar Veneros formų, ar bodybuilderė, ar aukšta, ar mažutė, kiekviena turi turėti little black dress. Aš dievinu juodą drabužių spalvą, ypač juodas sukneles, tokias paprastas, kurios leidžia kalbėti akims, gestams, kurios visą dėmesį nukreipia į tą, kuri dėvi suknelę. Taigi, žiūrėjau į little black torto gabaliuką, su karčiojo šokolado kremu, lengvu dėbesėliu plaktos grietinėlės paviršiuje ir  svarsčiau valgyti, ar nevalgyti, nes jau ragavau, torto kokybę įvertinau, neturiu daugiau pasiteisinimo prieš savo dietologą. Tuo metu atėjo paštininkas ir atnešė dovanų nuo mano nuostabiosios sesutės, kurį visus metus mus lepina staigmenomis, mano asmeninė staigmena buvo ši graži knygutė, su gražiomis suknelėmis viduje, apie kurias pasvajojus, dingo noras prisiliesti prie torto... Bet koks jis skanus... pasakiškas...Biskvitas. Čia dviejų vidutinio dydžio sluoksnių tortui. ČIA SVARBU ATKREIPTI DĖMESĮ Į KIEKVIENĄ GRAMĄ IR ABSOLIUČIAI AKLAI SEKTI MANO RUOŠIMO EIGĄ

115 g. sviesto
50 g. cukraus pudros
93 g. kiaušinių trynių
25 g. kakavos miltelių
100 g. miltų ''00''
6 g. cheminių mielių, kepimo miltelių
50 g. baltojo smulkaus cukraus
110 g. kiaušinių baltymų

vanilė, citrinos tarkuota žievelė

minkštą sviestą elektriniu plakikliu arba virtuvės kombainu plakame su cukraus pudra, vanilės sėklomis (jei iš ankšties iškrapštote), arba vanilės cukrumi, citrinos žievele (labai smulkiai sutarkuota), plakame iki balkšvos pūtojančios masės. 

stiklinėje šakute suplakame trynius ir juos srovele įpylame į sviesto masę, nenustojant plakti. 

Atskirai suplakti baltymus su cukrumi.

Prasijoti miltus, kakavos miltelius ir kepimo miltelius

Nedidelėmis dalimis dėti į sviesto masę miltų mišinį ir baltymus. Pakaitomis, pvz. keturis šaukštus miltų mišinio, išmaišau ir dedu baltymus, išmaišau ir vėl miltus ir tt. 

sutepame sviestu skardą (aš kepiau apvalioje 24cm diametro formoje) ir išklojame kepimo popieriumi. Įpilame paruoštą tešlą ir kepame įkaitintoje 170 C temperatūroje 25 -30  minučių. Patikrinti mediniu pagaliuku, jei įsmeigus į torto centrą išsiima sausas, reiškia tortą galima traukti laukan.

Tortą atvėsiname ir nuimame formą. Kai, visiškai atvės, supjaustome į dvi dalis, arba į tris plonas. Mano dvi dalys buvo ne pačios ploniausios pasaulyje, todėl pasidariau skystį laistymo iį espresso puodelio, mažiuko, ir pašidyto pieno su cukrumi. šiuo skysčiu aplaisčiau biskvitus.

Tepkite biskvitą kuo patinka, maskarponė sūrio kremu, plikytu kremu, plakta grietinėle su vaisiais, aš gaminau šokoladinį ganache. Turėjau du šimtus ml grietinėlės ir du šimtus g. juodojo 88% šokolado... Į ganache sviesto nedėjau, nes ir taip ne tortas, o bomba gaunasi... Taigi grietinėlę beveik užviriau, ir išjungiau ugnį, į ją sumečiau gabaliukais sulaužytą šokoladą, gerai išmaišiau, kol ištirpo ir apie dešimt minučių turėjau plakti elektriniu mikseriu. Atvėsinau, net į šaldymo kamerą įdėjau atšalti greičiau. Tada ant padėklo tortui padėjau vieną sluoksnį biskvito, uždėjau nuimamos skardos krastus ir užtepiau ganėtinai skystoko kremo, tada uždengiau antra dalimi ir paviršių patepiau plakta grietinėle su cukraus pudra. Viską įdėjau į šaldytuvą, kad ilsėtųsi, nes kremas turi visiškai sustingti. 

Tortas labai skanus, ir svarbiausia yra skanus biskvitas, o toliau jau kiekvieno konditerio fantazijos reikalas.

Buon appetito da Viktorija Mele  

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą