2013 m. kovo 17 d., sekmadienis

Ciambelline... SpurgosNet nežinau kaip čia lietuviškai pavadinti it. ciambelline. Bet pamatę foto, tikrai suprasit apie ką kalbu ir man parašysite, už ką jau iš anksto dėkoju. Riestainiai gal? Neeee, tikriausiai vadinsis spurgos, bet spurgos dažniausiai yra be skylės...
Nesvarbu  kaip jie vadinasi, svarbu, kad labai skanu jais mėgautis per pusryčius. 
Italijoje vasario mėnesį vyksta karnavalas, ir žinoma karnavalo metu yra skruzdinami visokiausi skanėstai, kiekviename regione skirtingi, bet visi labai skanūs. Išmėginkite šias traškias spurgeles.

Ingredientai

250 g di miltų 
4 šaukštai balto cukraus
1 kiaušinis
1 trynys
3 šaukštai aliejaus
8 g kepimo miltelių

pieno arba pūtojančio baltojo vyno kiek reikia.
cukraus pudros pabarstymui
Žemės riešutų aliejaus kepimui

Sumaišome miltus su cukrumi, kiaušiniais, aliejumi, kepimo milteliais, kiaušiniu ir tryniiu, viska suplakame šakute, ir įpilame pieno arba pūtojančio vyno, man užteko penkių šaukštų. Gerai minkome, kai pasidaro minkštas elastingas tešlos kamuolys. Paimame dalį tešlos, na pusę, sakykim, ir iškočiojame iki trijų mm, darbo stalą reikėtų stengtis pabarstyti kuo mažesniu kiekiu miltų. (likusią tešlą saugojame maistui skirtame plastikiniame maišelyje). 
Išspaudžiame trijų keturių cm diskus, o per vidurį nemažą skylutę, tikrai turi būti nemaža, nes, kai kepsim spurgas, jos pasidarys dvigubai didesnės ir storesnės, išsipučia tešla. Likučius tešlos pridėti prie likusio gabalo, perminkyti ir tęsti darbą, kol nepasibaigs visa tešla. 
Įkaitiname keptuvėje aliejų, bet neužverdame jo, ir kepame spurgas ant mažos ugnies, vis apverčiant spurgas iki tol, kol neapskrus. 
Tada išimame iš keptuvės ir paliekame atvėsti ant kelių sluoksnių popierinių rankšluoščių, kad įgertų aliejų. Kai iškepame visas spurgeles ir tada atvėsiname, dosniai pabarstome cukraus pudra ir mėgaujamės prie arbatos puodelio, arba caffè latte.

Buon appetito da Viktorija Mele 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą