2012 m. spalio 19 d., penktadienis

Pyragas su karamelizuotais persikais



Šis yra vienas skaniausių pyragų, kuriuos kada nors teko gaminti. toks minkštas, toks aromatingas. Aš ji vasarą gaminau, kai buvo persikų metas, bet kadangi persikus šviežius reikia apvirti, tai puikiai tiks ir konservuoti, na dar su konservuotais nebandžiau, bet manyčiau, kad turi būti panašus efektas.

Matuoti visus ingredientus reikės stikline iš po jogurto, 125 g. talpos kitaip ir nebandykite 


1 stiklinė natūralaus riebaus jogurto 
2,5 stiklinių cukraus
3 stiklines miltų
1 stiklinė extravergine olive oil
1/2 vanilės lazdelės
3 kiaušinių
8 г kepimo miltelių
druskos žiupsnelio

Persikams, na kadangi gaminsim iš konservuotų neaprašysiu viso proceso, kuris vyksta su šviežiais, taigi reikės aštuonių konservuotų persikų puselių 

Karamelei gaminti reikės 3 valg. šaukštų vandens ir 3 valg. šaukštų cukraus


Pagaminame karamelę, kol nepatamsės, iki tamsesnės gintarinės spalvos. Apie dešimt minučių nuo virimo momento praeina maždaug. Tada sirupąperpilkite į kpimo formą, ir tolygiai paskirstykite, ant syrupo išdeliokite skiltelėmis supjaustytus persikus. Dar kelis persikus, na jų puseles supjaustykite kubeliais.

Miltus sumaišome su kepimo milteliais. 
Orkaitę įkaitiname 175°С. 
Kiaušinių baltymus atskirkite nuo trynių. Suplakite trynius su cukrumi, pridėkite jogurtą, aliejų, miltus su kepimo milteliais, vanilės sėmenis ir druską. viską gerai išplakite. Šmaišykite persikų kubelius. Atskirame inde suplakite iki pūtų konsistencijos baltymus ir galiausiai šmaišykite juos į bendrą masę, atsargiais judesiais iš viršaus į apačią.
Tešlą išpilkyte į formą, kurioje jau ilsisi persikų ornamentas ir tegul keliauja į orkaitę, keps apie 45 minutes. Patikrinkite mediniu pagaliuku, kepimo būklę, ir jei pagaliukas lieka sausas, galite išimti pyragą ir leisti jam atvėsti apie dešimt minučių. Tada išimkite iš formos ir pateikite prie arbatos ar su vaniliniais ledais, ar su plakta grietinėle.... 


Buon appetito da Viktorija Mele 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą