2012 m. rugsėjo 1 d., šeštadienis

pieniškos bandelės


Štai ir atkeliavo , pagaliau ir orkaitėje galima kepti. Visą vasarą pasisekė praleisti keliaujant ir ragaujant tai, ką gamino mano mylymieji. Vat lyja už lango ir taip norėtųsi dar kartelį suvalgyti tėčio cepelinus, manos kūgelį, arba senovinį lietuvišką patiekalą, jaunų bulvių su spirgučiukais ir voveraitėmis ir kiaulės riebalais, berods... arba keptą orkaitėje žuvį, pagal mamą, arba sesės gaminamas užtepėles ant bageto duonos skrebučių... ir tai galėčiau ilgai ir ilgai dar tęsti šį sąrašą nuostabaus maisto, kurio teko ragauti Vilniuje, namuose. Norėčiau tik pasakyti, kad Vilniaus restoranai mane kiek nuliūdino, na apie tai parašysiu vėliau, jei bus noro kritikuoti :D 

O štai šie duoniukai yra pasakiški, kaip tik artėjant mokslo metams jie puikiai tinka ir pusryčiams ir užkandžiui mokykloje. Pertepti sviestu arba sūrio kremais, arba su uogiene, arba kaip sumuštinukai su mėsa. Nors kai pamačiau tiek cukraus recepte, pagalvojau, kad jie tiks tik kaip saldi duona, bet ne, cukrus ne tiek jau jautėsi. 

sviestas  50 
miltai     500
pienas   300
druska   7
mielės    25
cukrus    60

patepimui pieno ir kiaušinio plakinio, arba kaip aš tik sviestu patepiau, todėl duoniukai ne tokie apskrudę ir blizgantys. 

ištirpinkite mieles nedideliame kiekyje vos šilto pieno ir įberkite du šaukštus cukraus. Gerai išmaišykite. Suberkite miltus, druską ir cukrų į puodą ir išmaišykite, tada įpilkyte ištirpintą sviestą, pieną ir ištirpintas piene mieles. Viską išmaišykite, išminkykite elastingą tešlą. Minkykite apie dešimt minučių ant pabarstyto miltais stalo. Galiausiai tešlos kamuolį dėkite į kokį indą ir užklokite švariu medvilniniu rankšluosčiu. Palikite augti šiltoje vietoje. Aš dažniausiai dedu į orkaitę, kurioje įjungiu tik ŠVIESĄ, pabandykite, gerai labai auga. Apie pusantros valandos, arba po dviejų valandų, na stebėsite, kad tešlos padvigubėtų. Tada suformuokite daug duonos kamuoliukų, apie trisdešimt gramų kiekvienas. Skardas vėl palikite šiltoje vietoje, kur duoniukai galės dar paaugti apie pusvalandį laiko. Tuo metu įkaitinkite orkaite iki 220 С. Sutepkite arba sviestu arba plaktu kiaušiniu su pienu ir kepkite orkaitėje apie dvidešimt minučių, aštuoniolika...kol duoniukai neapskrus. 

Buon appetito da Viktorija Mele 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą