2011 m. rugpjūčio 31 d., trečiadienis

FOCACCINE arba viena ''pati sau focaccia'' :DSveiki visi, visos, kurie neišdavė mano puslapio ir dar tikisi čia atrasti daug naujo ir įdmaus. Kažkaip mėnuo nerašymo yra labai daug, nors pagamindavau kai ką, bet neturėjau noro nei rašyti nei fotografuoti. Prieš išvažiuojant atostogų reikėjo sudėti lagaminus, sutvarkyti, liekantį miegoti butą, Padaryti daug daug dalykų. Po atostogų prie jūros, kur dažniausiai valgėm ''fuori it. lauke'', kas reiškia ne namuose, o restoranuose aš pripažinau, kad aptingau gaminti maistą... Jums taip būna? Norisi tik atsisėsti išsirinkti  ir laukti, po to mėgautis kiekvienu gabalėliu, spėlioti ką ten dėjo virėjas, o jei su virėju galima po vakarienės paplepėti, tai  ir pasiklausti visokių paslapčių.
Ech... čia atostogos, tikriausiai jos tam ir yra skirtos, kad atsipalaiduoti ir nedaryti nieko, ką darome namuose, nei dirbti nei mokytis, nei gaminti, nei tvarkyti namų, gal tik naminius malonumus sau leisti: knygas, muziką, filmus ir mados žurnalus :D ir fotografiją.
Apie atostogas papasakosiu, kai  grįš įkvėpimas, o dabar, kad rugpjūčio mėnuo nedingtų iš mano blog'o istorijos dovanoju focaccia receptą. Jį irgi atradau įdomiai. Kai buvau Vilniuje mama vis manęs klausinėjo, kodėl aš pizza niekad neiškepu, na aš ir iškepiau, bet tokią skardoje, kaip Italijoje gabalais gatvėje pardavinėja. Mano mamytei tai nebuvo PIZZA, ir ji vis kalbejo, apie tokią ploną, kaip iš restorano... Tikriausiai, jei ne mano mama, aš daug ko gyvenime neišmokčiau, dalį to, ko išmokau iš jos, o dalį išmokau, kad patobulėti ir įrodyti, kad aš galiu tai padaryti, mano mama yra mano slaptasis variklis, na abudu tėvai, tėtis irgi moka paraginti veikti. Taigi pradėjau aš ieškoti visokių receptų.... Yra geras receptas, kai reikia visą parą laikyti tešlą šaldytuve, bet štai atradau receptą, kurį nauduosiu tikrai visada, žinodama, kad pasiseks, tai greitesnis variantas, nereikia laikyti šaldytuve. Ir dar man labai patiko sausos mielės, pirktos Vilniuje Dr. Oetker septyni gramai. Tokios žaliame pakelyje. Jos nuostabiai tinka.
Taigi aš dabar iš šios tešlos gaminsiu focaccia, bet jeigu norėsite iš šios tešlos gauti plonapadę pizza, tai ir apie ją brukštelsiu.

Mums reikės:

450 g. miltų
1,5 arbat. šaukštelio sausų mielių
300 ml. vandens
1 arbat. šaukštelio druskos
4 valg. šauštų extravergine alyvuogių aliejaus

Pirmas etapas skirtas ir pizza ir focaccia gamybai :).

Sumaišome miltus su mielėmis ir druska, tada įpilame vandenį ir aliejų, viską gerai išmaišome, kai masė taps panaši į lipnų kamuolį perkeliam į darbo paviršių,pabarstyta  miltais ir minkome apie dešimt minučių, prieš tai rankas sutepame aliejumi, minkome ilgai, kol kamuolis nebus gražus, minkštas ir eleastingas. Tada kamuolį paverčiame dešra ir tą dešrą padaliname į keturias dalis. Tas dalis sukočiojame vęl į kamuoliukus ir sudedame ant miltais pabarstytos skardos, nemažu atstumu vieną nuo kito. Paliekame nevėsioje vietoje apie pusantros valandos, kad kiltų. Aš asmeniškai nauduoju ir žiemą ir vasarą tokį metodą : dedu į orkaitę, kurioje įjungiu tik šviesą, be laipsnių, tokioje atmosferoje mano tešlos gaminiai labai gerai auga ir nepagauna skersvejų ir tt.
Taigi po pusantros valandos pamatysime kokie nuostabus kamuoliukai gavosi. Dabar, jeigu darysime keturias nedidukes focaccia, kamuoliukus tiesiog subadykyte pirštais, kad butų daug duobučių ir į tas duobutes įpylame aliejaus, dedame pomidoriukus, arba tiesiog pabarstome rozmarinu, pagal skonį. Aš nuotraukoje padariau vieną gabalą, bet nepatiko :), geriau kai darydavau keturias mažesnes focaccia. Na gražiau atrodo. Taigi subadytas ir pagardintas focaccia dedame į orkaitę ir kepame apie dešimt minučių dviejų šimtų laipsnių temperatūroje.

Jeigu norite daryti pizza, tai kiekvieną iš keturių  kamuoliukų iškočiojame ant miltais pabarstyto paviršiaus iki kokių trijų milimetrų aukščio ir perkeliame į skardą (irgi miltais pabarstytą), tada patepame sugo di pomodoro, sudedame mozzarella sūrio gabaliukus ir pridedame baziliko, arba kumpio, arba sūrio, arba keptų daržovių, na tai, ką mėgstate. Tokią ploną pizza kepame šešias minutes 260 C temperatūroje. Žinokite nepakartojamai skanu gaunasi ir focaccia ir pizza.

Buon appetito, amici, aš sugrįžau :) Viktorija Mele

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą